Strona główna

O Mnie

słów kilka

Nazywam się Conrado Moreno- Szypowski, choć dla szerszej publiczności kojarzony jestem tylko z pierwszego nazwiska, jako jeden z bohaterów programu „Europa da się lubić” emitowanego przez ponad pięć lat na antenie programu drugiego telewizji polskiej. Tam przedstawiany byłem zawsze jako Hiszpan i jako taki jestem kojarzony przez wiele osób. Moja Polska natura zawsze się wówczas buntowała choć dziś już bardziej złagodniała i pogodziła się nieco z taki odbiorem. Moje pochodzenie jest mieszane, urodziłem się w Madrycie i tam wychowywałem ale moja Mama jest Polką. Dlatego też zawsze czułem się zarówno Polakiem jak i Hiszpanem, jednym i drugim jednocześnie.
Występowałem w takich programach jak „Taniec z gwiazdami”, „Fort Boyard”, „Taniec na lodzie”, „ Jaka to melodia”, realizowałem dla „Pytania na śniadanie” felietony w Hiszpanii i Niemczech. Latem 2008 roku współprowadziłem w TVP Info program turystyczny „Okno na Polskę” i z perspektywy czasu mogę jedynie powiedzieć, że to były krótkie epizody z mojego życia, które oprócz przyjemności były dla mnie ciekawą przygodą z kamerą i pozwoliły mi z czasem nabrać dystansu do siebie samego i mogę uznać, że były przydatne w pewnym momencie mojego życia. Dziś już wiem dokładnie czego się podjąć i co sprawia mi przyjemność. Doskonale czuję się na scenie, kontakt z ludzmi, z publicznością jest tym, co lubię robić najbardziej.
Od pięciu lat jestem konferansjerem, prowadzę różne wydarzenia, pokazy mody -wybory Miss m.in. wybory Miss Olsztyn, wybory Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2009 i 2010, wybory Miss Parowozów w Wolsztynie w latach 2005, 2006, 2010, wybory Miss Miedwia – konferencje, prezentacje, finały Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach i Gdańsku, eventy dla firm, gale sportowe oraz imprezy plenerowe, spotkania integracyjne . Moje prowadzenie charakteryzuje się dużą swobodą i wprowadzaniem luźnej atmosfery w nawet najbardziej poważnych wydarzeniach, pomieszanej z dużą dozą elegancji, osobistych anegdot i pierwiastkiem kabaretu.
Współorganizuję od 2009 roku Festiwal Flamenco w Warszawie a także pomagam od czterech lat organizować Hiszpańską Niedzielę na Solcu- imprezę związaną z odpustem Kościelnym przy Kościele Świętej Trójcy w Warszawie, miejscu w którym przechowywany jest najstarszy zabytek kultury hiszpańskiej w Polsce, gdzie co roku odbywają się koncerty, wystawy i spotkania łączące Polską i Hiszpańską kulturę. Niestety nie potrafię zatańczyć flamenco ale mam nadzieję, że wszystko jeszcze przede mną, to byłoby paradoksalne- nauka flamenco w Polsce, choć nie powstrzymałbym się przed tym, bo wiem, że w Polsce są doskonali profesjonaliści, znający się na tej sztuce a że temperamentu Polakom nie brakuję to czemu nie uczyć się właśnie zamiast w Hiszpanii właśnie tu, w Polsce.
Jestem wolontariuszem i uczestniczę w spotkaniach z dziećmi w Szpitalach, Domach Dziecka, Szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Współpracuję z Fundację Pomocy Szkole i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Znam język angielski, niemiecki i hebrajski .
Jestem wyznawcą zasady „ w zdrowym ciele zdrowy duch” i nie ma dla mnie dnia bez sportu, zawsze znajdę czas na trening na siłowni, bieg na świeżym powietrzu, lub pływanie na basenie. Uprawiam także tenis, pasjonuje mnie nurkowanie- ale na razie jedynie jestem po tak zwanym chrzcie na nurka. Ostatnio także spełniłem kolejne swoje marzenie, razem z moją żoną skoczyliśmy w tandemie ze spadochronem i zamierzamy zapisać się na dalszy kurs by bez pomocy instruktora skoczyć już sami.
Piszę wiersze, teksty piosenek- w językach polskim i hiszpańskim, marzę o prowadzeniu własnej audycji radiowej- ponieważ uwielbiam rozmawiać z ludźmi a tym bardziej słuchać ich wypowiedzi. 
W sierpniu 2010 roku ukazała się książka mojego autorstwa "Mój Madryt"  przewodnik po Madrycie wydany przez wydawnicwo Pascal.